رتبه نخست مسابقات جهانی برنامه‌نویسی از آن دانشگاه شریف شد

نویسنده : Admin | تاریخ : ۳ آبان, ۱۳۹۵

رتبه اول دانشگاه شریف در مسابقه برنامه نویسی

در دهمین دوره مسابقه جهانی «IEEEXtreme» دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند با پشت سر گذاشتن حدود ۲۵۰۰ تیم شرکت‌کننده از سراسر دنیا، برای دومین سال پیاپی رتبه یک این رقابت‌ها را از آن خود کنند.

IEEEXtreme مسابقه برنامه‌نویسی ۲۴ ساعته جهانی است که هرساله توسط انجمن IEEE برگزار می‌شود و دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که در این انجمن عضویت دارند می‌توانند در رقابت‌های آن شرکت کنند.
دهمین دوره مسابقه جهانی IEEEXtreme، دیروز یک آبان ماه با حضور نزدیک به دو هزار و پانصد تیم برگزار شد و دانشگاه صنعتی شریف نیز میزبان ۱۵ تیم ایرانی حاضر در این مسابقات بود.
در جریان این رقابت‌ها تیم TeamMabva متشکل از «علی بهجتی»، «امین بهجتی» و «علی اسدی» از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توانستند ضمن حل کردن تمام ۲۴ سؤال مطرح‌شده و کسب نمره کامل، برای دانشگاه و کشورشان افتخارآفرینی کنند و رتبه یک دنیا را به دست آورند.
در رتبه‌بندی اعلام‌شده بر اساس امتیاز تیم‌ها، این تیم به‌صورت مشترک با سه تیم دیگر از کشورهای سوئیس، استونی و استرالیا در رتبه یک قرارگرفته است ولی با توجه به زمان اجرای کد، در میان چهار تیم در جایگاه دو است.
۱۲ تیم متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات حضور داشتند که از این میان ۸ تیم شریفی، موفق به کسب رتبه‌های زیر ۱۰۰ شدند.
تیم TeamMabva رتبه یک مشترک و تیم‌های TeamSnake با عضویت علی زینالی، محمد روغنی و رضا سلطانی، BeheshBegoo  با عضویت افروز جبل عاملی، ابوالفضل اسدی و محمدمهدی شکری، TeamEZGG متشکل از احسان پژوهشگر، سروش عبادیان و امیرحسین پویا، Kadkhoda با عضویت رضا رجبعلی، علی ستاری جاوید و امیر صباغی، TeamSMI متشکل از سید ایمان حسینی زوارکی، محمدرضا دانشور آملی و سپهر موسوی، TeamSEA با عضویت از احسان مختاریان، سهیل شیبانی و آرمین بهنام نیا و Hanger متشکل از مهدی قربانی، محمدرضا صمصامی، پویان علی پناهی به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های ۲۴، ۲۶، ۳۰، ۴۱، ۶۴، ۸۰ و ۸۵ شدند.
همچنین یک تیم شرکت‌کننده از دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی رتبه ۸۸ این دوره از مسابقات جهانی برنامه‌نویسی را به خود اختصاص داد.
این مسابقه، روز گذشته از ساعت سه و سی دقیقه بامداد به‌وقت‌تهران آغاز شد و شرکت‌کنندگان برای حل ۲۴ مسئله که به‌تدریج در اختیار آن‌ها قرار می‌گرفت، ۲۴ ساعت فرصت داشتند.
مسابقات IEEEXtreme فرصت مناسبی برای تمرین مهارت کد نویسی، مدیریت زمان و منابع، حل مسئله و حفظ تمرکز برای مدت زیاد، در قالب کاری تیمی در یک رقابت معتبر جهانی است.
دهمین دوره مسابقه جهانی IEEEXtreme با تلاش شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه صنعتی شریف در دانشکده علوم ریاضی برگزار شد.
در دوره نهم مسابقات IEEEXtreme که سال گذشته برگزار شد، تیم TeamName متشکل از مجید فرهادی، سعید ایلچی قزآن و محمد استاد محمدی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توانستند رتبه یک دنیا را از آن خود کنند ولی به بهانه تحریم‌های مالی علیه ایران، جایزه آن‌ها پرداخت نشد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مسابقه به نشانی http://www.ieee.org/xtreme مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)


برچسب‌ها:

مقاله ها